Laadimine ....

Mis on Keelevara?

Keelevara on digitaalsete sõnastike otsinguportaal.
Portaali teeb eriliseks võimalus otsida mitmest sõnastikust korraga ning lai sõnastike valik.
Meil on unikaalne valik sõnastikke, mida ei leia mujalt - 30 erinevat Eesti, Vene, Inglise, Saksa, Soome, Norra ja Ladina sõnastikku.

Kellele teenus mõeldud on?
Kõikidele, kes tegelevad kirjatööga või tõlkimisega. Nagu näiteks tõlkijad, keeletoimetajad, teadlased, spetsialistid, assistendid ja isegi tudengid.

Kuidas liituda?

Teenus on kuutasu põhine. Konto loomiseks kirjutage meile info@keelevara.ee milliseid sõnastikke soovite ning teile luuakse isiklik kasutajakonto.
Sõnastike loetelu ja hinnakirja leiate sõnastike lehelt.
NB! IP põhise paketi puhul on vaja teada teie asutuse IP aadressi/aadresside vahemikku.

Ajalugu

OÜ Keelevara asutati 2004.a. aprillis Eesti Keele Sihtasutuse, kirjastuse TEA, IT visionääri Linnar Viigi, arvutuslingvisti Indrek Heina ning informaatika spetsialisti Jaak Vilo poolt selleks, et aidata kaasa keele ja keeleoskuse arengule Eestis. Eesmärgi teostamiseks lõime tänase päeva vajadustest lähtuva tervikliku keelekeskkonna Keelevara, mis pakub Interneti vahendusel lihtsat ja mugavat juurdepääsu erinevatele professionaalsetele sõnastikele ja leksikonidele.
Alates 2018 aastast on Keelevaral uus omanik. Keelevara.ee keskkonna arendamise ja haldamisega tegeleb EMOTIVE OÜ.

Miks Keelevara loodi?
Aastal 2004 tõdesid asutajad ise spetsialistidena, sõnastike loojate ja aktiivsete kasutajatena, et tollases Eestis:

  • puuduvad kirjakeele ühtsust, kvaliteeti ja arengut toetavad elektroonilised tugisüsteemid;
  • puuduvad keeltevahelised koostoimesüsteemid, mistõttu rahvusvahelises suhtluses kasutatav keel ei ole professionaalne;
  • veebikeskkonnas kättesaadavad sõnaraamatud on juhuslikud ning seetõttu piiratud sõnavalikuga. Ühise otsingumootoriga sõnastikud ja leksikonid puuduvad sootuks.